Jan Romanowski - skrzypce

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu. Laureat wielu konkursów solistycznych i kameralnych. Od początku swojej pracy rozwijał działalność pedagogiczną. Jest pomysłodawcą, organizatorem i pedagogiem Kursów Muzycznych, które mają już kilkunastoletnią tradycję i cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Prowadzi klasę skrzypiec oraz klasę kameralną w “Poznańskiej Szkole Talentów”.

Jako I skrzypek AGUTTI QUARTET koncertował w kraju i za granicą. Pod okiem prof. M. Baranowskiego zespół zdobywał nagrody i wyróżnienia na festiwalach i konkursach kameralnych. W latach 1998-2001 współpracował także z orkiestrą smyczkową G. Bregovica, koncertując na całym świecie. W 1998 roku nagrał muzykę do słuchowiska radiowego „Marina” (muzyka A. Dąbrowski, reżyseria W. Modestowicz). W tym okresie współpracował również z TEATREM ÓSMEGO DNIA w Poznaniu, a także z Hanną Banaszak.

Z końcem 2004 roku rozpoczął współpracę z Platformą Artystyczną O.B.O.R.A. w Poznaniu, która zaowocowała stworzeniem spektaklu teatralno - muzycznego pt. "Och szczęście" w reżyserii Janusza Andrzejewskiego, w którym występuje jako muzyk i aktor wraz z Trio Taklamakan. Za kierownictwo artystyczne w tym projekcie, w sierpniu 2006 roku, został nagrodzony wyróżnieniem indywidualnym na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie.